O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów

Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów, założone 24 sierpnia 2023 roku przez doktorantów uczelni zachodniopomorskich, dąży do wspierania nauki, wzmacniania współpracy akademickiej i realizacji innowacyjnych projektów badawczych. Organizacja zrzesza doktorantów i młodych naukowców z różnych dziedzin naukowych, sprzyjając wymianie wiedzy i doświadczeń oraz rozwijaniu inicjatyw interdyscyplinarnych. Stowa-rzyszenie aktywnie wspiera społeczność akademicką poprzez organizację wydarzeń i współpracę z instytucjami, takimi jak Uczelnie Wyższe, organizacje przedstawicielskie środowiska doktoranckiego czy samorządy lokalne na Pomorzu Zachodnim. Stowarzyszenie angażuje się także w działania międzynarodowe oraz pełni rolę think-tanku, tworząc analizy i strategie na styku wielu dziedzin nauki. Synergia wynikająca z wieloaspektowego podejścia badawczego sprzyja osiąganiu nowatorskich i efektywnych rezultatów, co stanowi o jego rosnącej roli w środowisku akademickim. Dzięki temu Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów jest ważnym podmiotem, który aktywnie przyczynia się do rozwoju nauki i innowacyjności w Polsce.

mgr Aleksandra Wendorf 

CZŁONKINI KOMISJI REWIZYJNEJ

Bio:

 

Magister Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego, obecnie doktorantka dyscypliny ekonomia i finanse w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo specjalista do spraw kontroli wewnętrznej oraz kontroli finansowej w przedsiębiorstwach. Posiada certyfikat Kontrolera Wewnętrznego I stopnia. Wice przewodnicząca Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów oraz czynna propagatorka współpracy interdyscyplinarnej. Po-nadto reprezentuje Uniwersytet Szczeciński na Doktoranckim Forum Uniwersytetów Polskich oraz na zjazdach Krajowej Reprezentacji Doktorantów. 

mgr inż. Marta Ewelina Gołębiewska

CZŁONKINI

Bio:

 

Absolwentka biotechnologii oraz technologii żywności i żywienia człowieka ZUT w Szczecinie, obecnie doktorantka w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Naukowo zajmuje się aktywnością fizyczną oraz wpływem żywienia na zdrowie człowieka i wyniki sportowe. Pasjonatka popularyzacji nauki, dydaktyki i wspinaczki górskiej, członkini Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej US. Podoficer Wojska Polskiego 

lek. dent. Barbara Gronwald

CZŁONKINI KOMISJI REWIZYJNEJ

Bio:

 

Ukończyła z wyróżnieniem stomatologię i jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w dziedzinie Nauki Medyczne. Od 2018 roku jest organizuje i prowadzi badania naukowe i programy edukacyjne nakierowane na profilaktykę stomatologiczną w różnych populacjach. Współpracuje ze szkołami woj. zachodniopomorskiego i mazowieckiego, CMD Sp. z o.o., Stowarzyszeniem Amazonek. Od 2020 roku jest koordynatorem badań stomatologicznych w Stacji Badawczej LunAres (Piła, Polska) realizowanych we współpracy z PUM. Organizuje również kursy dla studentów stomatologii z zakresu indywidualnej profilaktyki jamy ustnej. Uczestniczyła w programie mentoringowym "TopMinds" oraz "Shesnnovation”. Jest autorką 37 artykułów i doniesień naukowych, które były wielokrotnie nagradzane na konferencjach krajowych i międzynarodowych   

Skład osobowy Stowarzyszenia:

mgr inż. Jan BińkowskI

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ

Bio:

 

Inżynier biotechnologii oraz magister informatyki w specjalności analiza danych. Doktorant w szkole doktorskiej Pomorskiego Uniwersytetu Medy-cznego w Szczecinie w dyscyplinie nauki medyczne. Jeden z członków założycieli międzynarodowego towarzystwa epigenetyki klinicznej i molekularnej (ISMOCLEP), współorganizator międzynarodowej konferencji epigenetyki klinicznej i molekularnej (CLEPIC), współautor prac badawczych opublikowanych w międzynarodowych periodykach, autor licznych doniesień konferencyjnych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, stypendysta Narodowego Centrum Nauki oraz programu ERASMUS+ realizowanego na uniwersytecie Aarhus w Danii. Zawodowo skupiony na zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją, medycyną spersonalizowaną, genetyką oraz epigenetyką. 

Paulina Góra

WICEPREZES

Bio:

 

Doktorantka w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne Szkoły Doktorskiej ZUT. Inżynier Automatyki i Robotyki oraz mgr inż. Elektrotechniki. Przewodnicząca Sejmiku Samorządu Doktorantów ZUT oraz Przewodnicząca Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów. Autorka kilku publikacji naukowych oraz uczestniczka konferencji naukowych, w tym międzynarodowych. Naukowo prowadzi badania nad elektromagnetycznymi meta powierzchniami w celu pozyskiwania energii z zakresu fal mikrofalowych. Absolwentka programów mentoringowych: LeaderSHEP in TECH Perspektywy Women in TECH & Tech Leaders, Women in Engineering. Absolwentka programu HUAWEI Seeds for the Future z międzynarodowym wyróżnieniem "Top Leader" za koordynacje projektu z zakresu TECH4GOOD. Finalistka projektu Talenty Jutra, Fundacja Empiria i Wiedza. Przedstawicielka Krajowej Reprezentacji Doktorantów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Członkini Prezydium, komisji międzynarodowej i komisji kształcenia). Pasjonatka zrównoważonego rozwoju. 

Radosław Adamski

WICEPREZES

Bio:

 

Magister ekonomii, nauk o rodzinie oraz zarządzania. Doktorant Ekonomii na . Ukończył studia podyplomowe z Mechanizmów Funkcjonowania Strefy Euro organizowane przez Narodowy Bank Polski. Od lat związany z NGO. Prezes stowarzyszenia DOC4US od 2016 roku oraz wiceprezes Stowarzyszenia Akademickiego Cukrowa 8 od 2018r.  Członek komisji Otwartych Konkurów Ofert, Urzędu Miasta Szczecin od 2019 roku. Wieloletni członek komisji ds. Budżetu Obywatelskiego oraz Krajowej Reprezentacja Doktorantów. Zawodowo zajmuje się dyplomacją, pracując w projekcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych realizowanym przez NGO. Radny jego ze szczecińskich osiedli. Odznaczony w 2023 r. medalem Komisji Edukacji Narodowej za całokształt działalności na rzecz polskiej nauki i oświaty. Autor kilkunastu artykułów naukowych. 

Artur Łabuz

PREZES

Bio:

 

W 2023 roku ukończył studia III stopnia na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w dziedzinie nauk społecznych, dyscyplina nauki o zarządzaniu i jakości. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor licznych publi-kacji naukowych, organizator wielu konferencji, a także jeden z redaktorów monografii Młodzi Naukowcy 2.0 W latach 2019-2023 był przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. W trakcie swojej kadencji zrealizował bardzo wiele inicjatyw i projektów. Był również jednym z inicjatorów powstania Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów. Od 2019 roku związany również ze Szkołą Doktorską US, z którą przez cały okres swojej kadencji ściśle współpracował.  

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych w 2024 r. od Ministra Nauki 
w ramach konkursu “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.